Věk není jen číslo pro Dallas Mavericks

20.09.2017 0
19-letý rozdíl mezi jedním z největších hráčů všech dob a snad doufám, že nová tvář Mavericks po Dirkově visí.
 
Když se Mavericks vystrojí za první zápas sezóny v několika krátkých týdnech, Smith Jr. se bude vyrovnávat s Nowitzki ve startovní jednotce, stejně jako Nowitzki, který udělal svůj debut Mavericks v roce 1999.
 
Pro některé, věk je jen číslo, ale pro Dallas Mavericks to je výhoda.
 
Po léta byl Dallas Mavericks známý jako tým veteránů, který strávil každý offseason vyplněním seznamu se stárnoucími veterány a hráči, kteří už dosáhli vrcholu své kariéry. Zanechali návrhy pozic a nevytvářeli špičkové talenty.
 
V loňském roce vyšla Mavericks a podepsala tehdy 24letou Harrison Barnes smlouvu s maximem a předala 26letou Seth Curryovou dvouletou dohodu.
 
Během sezóny přinesla Mavericks 23-letý Yogi Ferrell na 10denní smlouvu, která se nakonec změnila na dlouhodobou smlouvu a budoucí kus hádanky.
 
V obchodní lhůtě šli po svém dalším franšízovém centru obchodováním pro 22letého Nerlense Noela z Philadelphie. Čtyři měsíce poté sestavili 19tiletého Dennisa Smitha s 9-ti celkovým výběrem, který měl být jejich strážcem.
 
V průběhu 12 měsíců prošel Mavericks po Dirkovi velmi dychtivá budoucnost a dala fanouškům něco, co by bylo nadšení pro budoucnost.
 
Ale nedotkli se úplného resetovacího tlačítka.
 
Někdy týmy v celé lize uvědomují, že potřebují, aby se dostali mladší a vyplnili svůj seznam s ponorem a mladými letáky. Teoreticky je to skvělé pro budoucnost, ale v krátkodobém horizontu mladší hráči nedostanou veteránské vedení, které zoufale potřebují.
 
Když byl Nerlens Noel poprvé přenesen do Dallasu, výslovně uvedl, jak vzrušený by měl hrát s veterány, protože to ve Filadelfii nikdy neměl. Šejers jsou jen jedním příkladem mladého týmu, který nevěnoval přiměřené veterány kolem svého mladého majetku.
 
V Dallasu dosahují dokonalé rovnováhy. Pro každý mladý kus, který mají na seznamu, mají veterináře, který může přijít přímo vedle něj.